Suche | DE PL | Kontakt
vom 25.11.2023

Siatkarski turniej szkół - dzięki naszym kibicom udany początek weekendu

Augustum-Annen-Gymnasium

Wczoraj wieczorem (24 listopada) odbył się tradycyjny turniej siatkówki dla szkół w powiecie Görlitz. Dziesięć drużyn uczniów i nauczycieli zebrało się w Jahnsporthalle w Görlitz. Naszą szkołę reprezentowała jedna drużyna uczniów i jedna drużyna nauczycieli, ale przede wszystkim na trybunach zasiadło zdecydowanie najwięcej i najlepszych widzów. Ale po kolei. Tryb turnieju polegał na tym, że każda drużyna uczniów grała przeciwko sobie, a drużyny nauczycieli robiły dokładnie to samo. Zarówno nasi nauczyciele, jak i uczniowie skorzystali z wtorkowej okazji, aby odbyć krótki trening na boisku i zapoznać się z grą. Mimo wszystko trzeba przyznać, że to oczywiście za mało, aby z sukcesem zakończyć turniej - pomimo wysokiej klasy składu ze zdecydowanie najbardziej rozwiniętzmi charakterami turnieju. Od razu było widać, że pozostałe drużyny regularnie trenują i grają razem, co jest oczywiście ogromną zaletą. Rozważamy częstsze granie lekką piłką z uczniami, abyśmy mogli znaleźć się w czołówce w przyszłych turniejach. Jednak nasza szkolna drużyna, składająca się z Constanze Laban, Heidi Wahl, Justusa Gitschmanna, Álexa Wache, Benneta Launera i Jannesa Järkela, spisała się znakomicie i zajęła 3. miejsce. Spójność zespołu, spokój i duch drużyny były kluczem do naprawdę dobrego występu. Ale musimy również wspomnieć o wielu fanach, którzy przyjechali na wydarzenie, którzy byli głośni i wspierali przez cały czas. Dla naszego zespołu nauczycieli, to po prostu małe błędy, niepewność i sporadyczne nieporozumienia w ustaleniach, które ostatecznie zadecydowały o tym, że nasza kadra nauczycielska zajęła 5. miejsce. Niemniej jednak było jasne, że z każdą minutą wspólnej gry procesy stawały się lepsze i bezpieczniejsze; obiecujący fakt na przyszłość. Możemy więc spojrzeć wstecz na przyjemny, pełen wrażeń i zabawy piątkowy wieczór, który po raz kolejny zrobił coś dla spójności w naszej szkole i który daje nam bardzo wyczekujące i optymistyczne perspektywy na turniej piłkarski przed feriami zimowymi.

Zgodnie z obietnicą, ostatnie słowa należy poświęcić kibicom. Żadna inna szkoła nie miała tylu kibiców w hali, co nasza. Bez względu na to, jak szło uczniom czy nauczycielom, słychać było nieustanne śpiewy, okrzyki, bębnienie i oklaski. Taki rodzaj wsparcia w tle jest zawsze niezbędny do zdobycia jednego lub dwóch punktów, czasem nawet tych, które uważano za stracone. Ponieważ cały turniej rozgrywany był na trzech boiskach, cały blok zawsze starał się przemieścić na boisko, na którym grała nasza szkoła. Chcielibyśmy za to wyraźnie podziękować - zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Byliście wspaniali!


Mając to na uwadze, życzę wszystkim miłego i relaksującego zimowego weekendu.

Wasz TK7 ✊🏼

Wszystkie zdjęcia i krótkie filmiki z imprezy można znaleźć tutaj.