Suche | DE PL | Kontakt
vom 21.01.2024

Przekazanie darowizny na rzecz Domu Janusza Korczaka

Augustum-Annen-Gymnasium

W ubiegłym tygodniu wizytę w naszej szkole złożyli André Rudolph, kierownik Domu Janusza Korczaka w Görlitz oraz Mona Böttcher, opiekunka jego mieszkańców. Opowiedzieli oni głównie uczniom z klasy 7d, ale także innym uczniom i nauczycielom, czym zajmuje się Dom Janusza Korczaka w Görlitz, jak jest zorganizowany i jakie dzieci znajdują w nim schronienie i nowy dom. Móili także o zdarzeniach losowych lub czasami banalnych wydarzenia, które powodują, że dzieci i młodzież szukają schronienia w Weinhübel. Zaangażowani pracownicy domu w systemie zmianowym organizują dzieciom codzienne życie, szukają pomocy, a w najlepszym przypadku dzieci wracają do swoich rodzinnych domów lub młodzi ludzie mogą wreszcie stanąć na własnych nogach. W ramach naszego tradycyjnego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który po raz ósmy odbył się 15 grudnia 2023 r. dzięki zaangażowaniu niezliczonych uczniów, wielu nauczycieli, pomocy rodziców, ale przede wszystkim ponownie dzięki inicjatywie pana Kaisera, zebrano pieniądze na projekty społeczne. Od 2014 roku część dochodu uzyskanego przez sprzedających na straganach uczniów trafia do kasy klasy lub kursu, podczas gdy druga część jest przekazywana na wszelkiego rodzaju cele charytatywne. W tym roku klasy 7d i 9c pana Bordihna i pana Drechsela oraz kursy prowadzone przez panią Alder, pana Peschela, pana Bilskiego i pana Köhringa wybrały Dom Janusza Korczaka w Görlitz. W rezultacie pan Bordihn i pan Köhring mogli w zeszłym tygodniu przekazać panu Rudolphowi i pani Böttcher czek o wartości 650 euro.

Pan Rudolph wyraził swoje szczere podziękowania dla wszystkich uczniów, a także miał już pomysł konkretne przeznaczenie tych pieniędzy.

"Podobnie jak w poprzednich latach, w tym roku chcielibyśmy wykorzystać darowizny na zorganizowanie wycieczek dla naszych mieszkańców. Jeden lub nawet dwa weekendy z noclegiem, np. na basenie Trixi w Großschönau, są dla dzieci wielką atrakcją. Darowizna trafia bezpośrednio do dzieci".

To, jak również wiele innych darowizn, takich jak na rzecz Banku Żywności, KulturBrücken Görlitz e.V., Lebenshilfe, Plant for the Planet, Kinderkrebshilfe, Chrześcijańskiego Hospicjum, Esta e.V. czy Görlitz Pelmang, po raz kolejny dowodzi, jak wspaniałym projektem jest nasz Jarmark Bożonarodzeniowy, który tylko w 2023 r. wygenerował łączną sumę darowizn w wysokości ponad 2600 euro.

Z radością przyjmiemy zaangażowanych pomocników, którzy zaangazują się w przygotowania, organizację i wsparcie Jarmarku Bożonarodzeniowego, aby utrzymać tę szczególną atrakcję naszej szkoły przy życiu i móc nadal zbierać pieniądze, które pomogą ludziom, którzy nie są tak dobrze sytuowani i wywołają przynajmniej mały uśmiech na ich twarzach.