Suche | DE PL | Kontakt
vom 12.05.2024

Sukces naszych chłopców w regionalnym finale drużyn do lat 12

Augustum-Annen-Gymnasium

Nasza drużyna: Marlon Donath, Johannes Hüller, Julian Keich, Jonas Lechner, Fritz Lobedan, Soheyl Nabizada, Peter Tichay, Constantin Vits, Rudi Vogel

Nasi chłopcy pomyślnie i wyraźnie zakończyli regionalne finały drużyn do lat 12.

W pierwszym meczu przeciwko gimnazjum Radeberg nasza drużyna objęła prowadzeniem 3:1 i dobrze zmotywowana rozpoczęłą ten dzień. W drugim meczu przeciwko Oberschule Löbau nasi chłopcy zwycięstwem 5:0 dali jasno do zrozumienia, że chcą wygrać turniej i nie pozostawili przecinikowi żadnych szans.

W trzecim i ostatnim meczuprzeciwko gimnazjum Bischofswerda nasi chłopcy musieli ciężko walczyć. Widać było, że dwa poprzednie intensywne mecze dały im się we znaki, dlatego w pierwszej połowie stracili dwie bramki. Być może różnica bramek dodała niektórym z nich pewności siebie, aby wygrać turniej, dlatego aktywność była ograniczona. Po dobrej motywacji w drugiej połowie meczu, nasi chłopcy ponownie zakasali rękawy i strzelili dwie bramki wyrównujące.

Teraz z niecierpliwością czekamy na finał krajowy w Lipsku, który odbędzie się  22.05.2024.

M. Neubert