Suche | DE PL | Kontakt

Oferta całodzienna w Augustum-Annen-Gymnasium

W godzinach popołudniowych oferujemy uczniom liczne zajęcia dodatkowe, które wybraliśmy, biorąc pod uwagę następujące cele:

  • poszerzenie i pogłębienie edukacji dwujęzycznej i międzykulturowej poprzez dodatkowe kursy języka obcego;
  • rozwój kompetencji społecznych i większa identyfikacja ze szkołą;
  • promowanie talentów artystycznych, muzycznych, językowych i naukowych;
  • rozwój i połączenie pozalekcyjnych strategii i metod uczenia się;
  • poszerzenie oferty zajęć sportowych


Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie.


 

Aktualne koła zainteresowań

koło

prowadzący klasy dzień  godziny miejsce

Artystyczna praca w drewnie

pan Beier

5-12

środa

od 14:30

sala K1

Fotografia

pan Beier

9-12

ind. ustalenia

indywidualnie

zależy od pogody

Chór dziecięcy

pani Bertram

5

środa

14:30-15:30

sala K1

Chór dziecięco-młodzieżowy

pani Bertram

5-8

piątek

16:00-17:30

sala muzyczna

Chór kameralny

pani Bertram

8-12

piątek

18:00-20:00

sala muzyczna

Cjór rockowo-popowy

pani Kirbis

5-12

czwartek

14:30-16:00

sala muzyczna

Teatr

pani Scheinpflug

8-12

do ustalenia

   

Kaligrafia

pani Mochner

10-12

środa

14:30

sala 309

Szycie kreatywne

pani Döring

8-12

do ustalenia

do ustalenia

do ustalenia

Zespół muzyczny

pani Dienel

8-12

piątek

16:00-18:00

piwnica Augustum

Zespół pana Köhlera

pan Köhler

 

poniedziałek

14:30-16:00

sala 43

SKA – Szkolna Agencja Kultury

pani Korman, pani Dethloff, pani Tiebel

8-12

poniedziałek i inne ustalane terminy

14:30-16:00

co 14 dni

wieża Augustum

Koszykówka

pan Schmidt

8-10

wtorek

15:15-16:45

Jahnhalle

Szermierka

pan Heinrich

5-7

poniedziałek

14:45-16:45

sala gimnastyczna Anne

Taniec

pani Grabczewska

7-10

piątek

14:30-16:00

sala gimnastyczna Augustum

Grafika komputerowa

pan Geisler

8-12

wtorek

14:30-16:00

sala 311

Maszynopisanie

pani Daniel

9-12

 do ustalenia

15:30-17:00

AAG

Maszynopisanie

pani Daniel

5-8

do ustalenia

14:30- 16:00 Uhr

AAG

MUN: Model United Nations - Symulacja posiedzeń UNO na aktualne tematy

pani Grätz

10-12

wtorek i inne ustalane terminy

15:15-16:15

sala 207

Koło wspierania Nepalu

pani Goetz

Mila Zwiebel

5-10

środa

14:30-16:00

sala 02

Koło Europejskie

pan Kaiser


pani Koch

7-12

środa

co dwa tygodnie

14:30

sala 304

Jezyk łaciński dla klas bilingwalnych

pan Zimmermann

7-12

wtorek

14:30-16:00

sala 304

Język grecki

pan Zimmermann

7-12

piątek

14:30-16:00

sala 208

Kurs certyfikatowy z języka angielskiego

pani Dietrich

9-12

piątek

13:40-15:15

sala 308

English Library

pani Schwarz

 

piątek

9:25-9:45

sala 106